Reprezentant tehnico-comercial 18 views1 application

Expirat

Candidatul ideal

  • Absolvent al unei facultăți sau liceu cu profil tehnic;
  • Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren;
  • Orientare spre îndeplinirea obiectivelor;
  • Capacitate de adaptare si asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
  • Abilitați excelente de vânzare;
  • Abilitați de relaționare cu clienții;
  • Tânăr/a dinamic, dornic de afirmare cu o buna capacitate de adaptare si excelente abilitați de comunicare si negociere, planificare si organizare a activităților;
  • Experiență în vânzări B2B materiale de construcții, minim 3 ani;
  • Fluenta in vorbire si ținuta îngrijita;
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC (Microsoft Office, internet Explorer etc.);
  • Capacitatea de a respecta termenele limita, precum si capacitatea de a lucra sub presiune;
  • Întocmirea si urmărirea comenzilor către clienți;
  • Persoana echilibrata, responsabila, deschisa sa învețe, ii place munca in echipa;
  • Dexteritate in prezentarea teoretica si practica a materialelor de construcții;
  • Autonom cu o gândire antreprenoriala.
  • Atitudine optimistă.

Descrierea jobului

  • Promovează si vinde produsele companiei in vederea atingerii targetului lunar de vânzări conform bugetului asumat;
  • Realizarea planului de vânzări cu condiția respectării condițiilor contractuale agreate precum si respectarea standardelor de vânzare si politica comerciala;
  • Administrarea clienților din zona de responsabilitate;
  • Monitorizarea situației rulajului si încasărilor de la client;
  • Prospectarea in permanenta pieței in vederea identificării de noi clienți si a creșterii cotei de piața a produselor/serviciilor in zona in acționează

Mai multe informații

  • Acest job a expirat!

Contactează-ne

Email Me Jobs Like These
Showing 1–0 of 0 jobs

ANGAJATORI

CONTACTEAZĂ-NE

NETCRUISER SERVICE SRL
Str. Romeo Popescu 46, București
CUI: RO26527862
NR. REG: J40/1634/2010
EMAIL : contact@amjob.ro
TEL : +40 752 955 623