Manager Marketing Online 20 views

Expirat

Cerinte :
– Experienta in domeniu: minim 2-3 ani;
– Studii superioare (de preferat terminate);
– Cunoastere limbii engleze la nivel mediu-avansat;
– Bun cunoscator al mediilor de promovare online: Google adwords,social media si e-mail marketing;
– Experienta in implementarea si gestionarea de campanii PPC in Google Adwords si Facebook;
– Cunostinte despre piata e-commerce din Romania;
– Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing , comunicare online sau vanzari;
– Cunostinte sau experienta in coordonarea unei echipe de 3-5 colegi , intr-un mod optim indreptat spre executarea activitatilor si a task-urilor zilnice;
– Alte avantaje: cunostinte CS Cart;

Responsabilitati:
– Propune si sustine bugetul alocat canalelor de promovare pe care le gestioneaza;
– Propune si implementeaza campanii noi de promovare , in alte medii decat cele deja utilizate;
– Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC(Adwords si Facebook)
– Asigura stabilitatea si cresterea brandului companiei in mediul online si social media;
– Administreaza si urmareste campaniile in derulare;
– Realizeaza concepte creative pentru promotiile si produsele brandului;